Cestování za technikou

Máte rádi techniku a vaší vášní jsou různé stroje, jak ze současnosti, tak z minulosti? Pak právě pro vás jsou ideální technická muzea a technické výstavy v muzeích. Nejen že se mnohdy dozvíte něco nového, ale také si uděláte krásný výlet. Kam se podívat?

letadlo double decker

Technické muzeum Brno

Jedno z největších technických muzeí najdete v moravské metropoli – v Brně. Pokud se na návštěvu tohoto muzea chystáte s dětmi, můžete je pustit do vědecké herny v horním patře muzea a sami si užívat technickou expozici v muzeu. Vězte, že návštěva muzea je minimálně na polovinu dne – je opravdu rozlehlé. Z expozic si zde můžete prohlédnout třeba tu zaměřenou na Optiku, výpočetní techniku, nožířství, automobily, kovolitectví, motorismus, železářství, mechanizovanou hudbu, nebo třeba parní motory. Mezi tím si vaše děti v technické herně vyzkouší základní fyzické zákony na „hračkách“ a experimentech.
mikroskop biologie

Vojenský historický ústav Praha

V rámci Vojenského historického ústavu v Praze, můžete navštívit třeba historické vojenské letiště Praha – Kbely, které bylo první základnou vybudovanou po roce 1918. Ve sbírkách mají 275 letadel a více než sto si můžete prohlédnout v krytých halách, 25 v nekrytých prostorách a dalších 155 je uloženo v depozitářích. Některé letouny jsou letuschopné a provozované, další patří ke světovým unikátům. Pro milovníky letadel opravdu skvělý výlet. Pokračovat můžete do Vojenského technického muzea Lešany, kde si můžete v deseti halách prohlédnout technické vojenské vybavení, jako jsou například vojenské tanky, motocykly, vojenské a velitelské automobily, či kolekci kanonů systémů Škoda.
stůl programátora

Hasičské muzeum města Ostrava

Pro nadšené hasiče a hasičky bylo v Ostravě vytvořeno muzeum, kde najdete třeba pracoviště integrovaného bezpečnostního centra, zde si můžete vyzkoušet, jak vypadá práce operátora, jaký má ze svého místa výhled a co všechno jeho stůl musí obsahovat. V muzeu také najdete historické i moderní vybavení požárníků, velkou část tohoto vybavení si také můžete vyzkoušet. Pokud vás tedy zajímá hasičská technika, neváhejte muzeum navštívit.