Instagram vládne světu

Mezi všemi sociálními sítěmi a aplikacemi je v současnosti jedna, která výrazně vládne všem ostatním a má asi největší vliv a rozsah po celém světě. Jedná se o Instagram. Instagram je relativně mladá aplikace, která spatřila světlo světa v roce 2010 a od té doby je na soustavném vzestupu.
 insta logo

Čím vším nás Instagram baví?

 
·         sdílení fotografií
·         hashtagy
·         sledování ostatních uživatelů
·         získávání nových sledujících
·         lajkování fotografií pomocí srdíček
·         komentování fotografií
·         sdílení tzv. Stories
·         zprávy pomocí IG Directu
·         různé filtry a úpravy videí
·         Instagram TV
·         veřejný profil
·         soukromý profil
·         firemní profil
·         blokace uživatelů, aj.
Instagram, oproti například Facebooku, není sítí, která slouží primárně ke komunikaci. Instagram začal, a ve stejném duchu i pokračuje, jako aplikace sloužící ke sdílení fotografií. V začátcích Instagramu jsme sdíleli všechno, co jsme v ten den vyfotili, nepoužívali jsme hashtagy a už vůbec nám nešlo o to získat co nejvíce sledujících.
Teď už se na Instagram kladou jiné, a to mnohem vyšší, nároky. Fotky musí mít správnou kompozici, světlo a musí zobrazovat něco výjimečného, jiného. Pod fotku musíme napsat nějaký smysluplný a vtipný komentář a použít kvalitní hashtagy. Cílem Instagramu je nalákat, oslovit co nejvíce sledujících a ty si i udržet. Díky Instagramu sdílíme naše fotografie s celým světem a naopak i my sbíráme sledující všech národností.
ikony aplikací
Propadli jste také Instagramu? Pokud ne, vyzkoušejte. Všechny fotografie, které tam naleznete, jsou inspirující. Můžete hledat nové recepty, vymýšlet nové aktivity pro své děti, objevovat nová místa pro výlet, najít tipy na knihy k přečtení, sledovat známé osobnosti a být s nimi určitým způsobem v kontaktu.
Pokud máte strach o své soukromí, stačí si nastavit svůj profil jako soukromý a nemusíte se ničeho obávat, vše budete mít plně pod kontrolou.