Jak na zvýraznění očí

Oči jsou oknem do duše a měly by vždy alespoň trochu vyniknout. Někdo je potřebuje zvýraznit právě kvůli tomu, že jsou malé, nebo jednoduše je makeup odsune do pozadí. Můžete si vybrat, zda-li z nich chcete vytvořit hlavní část svého líčení, nebo jim dodat trochu života. Také si s pomocí pár linek můžete upravit tvar oka.
schovaná ve svetru
            Nejprve si vezměte kovovou pomůcku na řasy. Tu seženete v jakékoliv drogérii. S její pomocí si více zaoblíte tvar řas a můžete je tak prodloužit. Již tak vaše oči lehce vyniknout. Dalším krokem, který je také finální, je řasenka. S pomocí dvou jednoduchých kroků uvidíte velkou změnu. Řasenku vybírejte dle příležitosti a kartáčků. Je třeba najít si tu, která vám vyhovuje a vytvoří krásné neslepené řasy.
            Můžete dodat další krok, a tím jsou linky. Linky se prodávají buď v tužce, ovšem většinou linky v tužce nejsou tak pigmentované a precizní. Můžete je sehnat ve fixe, nebo rovnou linky se štětečkem. Oči vyniknou už jen při vykreslení vodní linky oka. Tu je třeba vykreslit nějakým voděodolným produktem. Nebo si vytvořte opravdu jemnou a tenkou linku, díky které lehce vykonturujete oči.
            Nebo se je nebojte využít jako hlavní část celého vzhledu a vytvořte si linky s prodlouženým zakončením. Zobáček může vést rovně, nahoru, případně i dolů. Tímto směrem a tloušťkou určujete tvar svého oka. Experimentování se také vyplatí, například existují bílé či barevné linky. Bílá oko zvětší, můžete ji využít na spodní vodní linku či stejně jako v předchozím kroku.
pohled dívky nahoru
            V České republice najdete firmy, které nabízí prodlužování řas. Tento zásah je dlouhodobý, po nějaké době však musíte proces opakovat. Práce bývá však tak účinná, že můžete ze svého seznamu odstranit řasenku úplně.
            Také si v posledních letech kosmetičky, influencerky i běžné spotřebitelky oblíbily umělé řasy. Buď se prodávají vcelku se speciálním lepidlem, nebo po částech, abyste je mohly přilepit například jen k okraji a efekt byl přirozenější.