Jak snadno zhubnout

Dosáhnout správné hmotnosti může být s přibývajícím věkem opravdu složité. Metabolismus se zpomaluje a kila jsou nahoru téměř sama. Pojďme se společně podívat na to, jak si ověřit, zda vaše hmotnost je tou správnou a zda potřebujete, či nepotřebujete nějaké to kilo navíc zhubnout.

zdravé jídlo

K určení správné tělesné hmotnosti slouží nejrůznější tabulky, kde máte vypsanou hmotnost, věk, váhu a další informace. Nicméně hledání v takovýchto tabulkách je poměrně časově náročné. Pojďme si tedy společně ukázat i jiný způsob. Můžete vyzkoušet takzvané BMI kalkulačky. V tomto případě se jedná o zdarma přístupný online nástroj, který správnou hmotnost vypočítá za vás. Stačí do předpřipravených polí od programátora zadat hmotnost, pohlaví a věk a zmáčknout odeslat. Následně je vám vrácena hodnota, která ukazuje, zde je nutné, abyste zhubli, či nikoliv. To, zda se do hubnutí pak pustíte, je již jen na vašem uvážení.

dietní jídlo

Pokud máte již nějaký ten věk a vyšlo vám v tabulce, že potřebujete zhubnout, doporučujeme začít delšími a svižnými vycházkami. Přeci jen je chůze tím nejpřirozenějším pohybem těla a můžete díky chůzi dosáhnout opravdu dobrých výsledků. Stačí držet tempo a jít. Pokud na takovéto procházky budete chodit každý den, věřte nám, že výsledky se dostaví opravdu hodně rychle.

Pak tu máme jednu babskou radu, která opravdu hodně pomáhá a tou je, nejíst nic po páté hodině večerní. Ano, i tak málo stačí k tomu, abyste začali hubnout – tedy alespoň dle našich babiček. Pokud dodržíte pravidelný jídelníček během dne a poslední jídlo, jakožto večeři, si dáte v pět hodin, nebudete mít potřebu se na večer ještě více přejídat. Vaše tělo před spaním přebytečné kalorie stihne spálit a vám se pak už bude jen krásně spát. No řekněte sami, nejedná se opravdu o hodně jednoduchý způsob hubnutí? My se domníváme, že není nic jednoduššího.