Jak vyřešit nedostatek úložného prostoru

Známe to každý. Zvláště ženy mají nepřeberné množství svršků, bot a kabelek, které všechny najednou neunosí. S příchodem dětí do rodiny také zápasíme s nedostatkem místa. Snad každý z nás někdy potřeboval odložit sezónní věci prozatím někam, kde nebudou překážet. Jako první nás napadne dát je do skříně. Ale ne všichni máme možnost mít, zvláště v malém bytě, klasickou skříň. Většinou má pro nás nevhodnou hloubku a z toho důvodu ji například do jednopokojového bytu prostě nevměstnáme. A tak se nabízí možnost využít . Právě pro tyto účely slouží vestavěné skříně zhotovené přesně na míru.

prázdná šatna

  • Pokud bydlíte v podkrovním bytě, snažte se využít prostor pod šikmou stěnou a umístěte sem vestavěnou skříň. Jestliže bydlíte v mezonetovém bytě, určitě tam máte schody. A právě pod schodištěm je výborné místo pro vestavěnou skříň, rozdělenou na několik výsuvných. Zde se fantazii meze nekladou. Nenechte schody bez povšimnutí, i ony se dají využít jako úložný prostor ve formě vysouvacích šuplíků.

ručníky na komodě

  • Máte-li štěstí na větší předsíň, nebojte se do ní zakomponovat větší vestavěnou skříň. Použijte k tomu celou jednu stěnu od stropu až k podlaze a ode zdi ke zdi. Výhodou je možnost zvolit si libovolnou hloubku. Zvolte provedení ve světlém dekoru a se zrcadly. Samozřejmostí jsou posuvné dveře, které šetří místo. Také prostor nade dveřmi nám může skvěle posloužit a stejně tak různé niky, zapuštěné do zdi. Pro nevyužité rohy v místnosti se dá navrhnout vestavěná rohová skříň.

Ať už si pořídíte vestavěné skříně do kteréhokoliv pokoje nebo místa v bytě vždy dbejte na to, abyste zachovali prostor vzdušný a snadno průchozí. Snad nejhorší situace je, když o sebe na malém prostoru navzájem zakopáváte. Znepříjemní se vám tím společné soužití a vede to k podrážděnosti a ke zbytečným hádkám.