Jihoafrická republika

Jihoafrická republika neboli JAR je demokratický stát, v jehož čele stojí prezident. Se svou rozlohou 1,22 km2 patří k největším státům Afriky. Žije zde téměř 50 miliónů obyvatel, z 80 % původní africké obyvatelstvo. Druhou nejpočetnější skupinou jsou běloši, kterých zde trvale žije 9 %. Nejrozšířenějším náboženstvím je křesťanství.
slon na safari
Tato rozmanitá země vás upoutá rozsáhlou písčitou pláží na východě, golfovými hřišti, národními parky se safari i vinicemi v okolí Kapského města. Každý, kdo se JAR rozhodne navštívit, si přijde na své. Pokud máte rádi horské túry, lze doporučit výlet na Dračí horu, nejvyšší pohoří Jihoafrické republiky. Dovolená v JAR bude prostě zážitek!
Nejlidnatější město Jihoafrické republiky. Užijete si zde spoustu zábavy, nakoupíte suvenýry, ale můžete navštívit také přírodní park nebo jeskyni. Tematický park Gold Reef City je největší atrakcí tohoto města.

Durban
Město proslulé pláží dlouhou několik kilometrů s pískem zlaté barvy. Dvě třetiny roku zde svítí slunce. Pro milovníky slunce, moře, zábavy či golfu, je to ideální místo.

Kapské město
Pobřežní město, které vás zaujme a na první pohled uchvátí množstvím zeleně, parků a zahrad. Dáte si zde dobré jídlo a to vše v blízkosti divoké přírody. Pokud zde zavítáte, nezapomeňte navštívit Stolovou horu, krásné golfové hřiště nebo vinice v okolí města. Najdete zde také Mys dobré naděje, kde se mísí vody Indického a Atlantského oceánu.
hory v dálce
Pretoria
Jedno z největších měst JAR. K vidění jsou zde obrovské zoologické a botanické zahrady.

Asi nejznámější přírodní park v Jihoafrické republice je Krugerův národní park. Jeho rozloha je necelých 20 tisíc km2. K spatření je tady velké množství divoce žijících druhů, jako jsou např. sloni, zebry, antilopy, hroši, kočkovité šelmy či pštrosi. V národním parku se vyskytuje i spousta druhů obojživelníků, plazů a motýlů.

Užijí si také milovníci surfování. Na pobřeží Indického oceánu jsou prý ty nejlepší vlny. Tak už začněte balit kufry. Tahle země stojí za to!