Montáž nábytku vám může zkazit celý den


Možná, že i vy si vybavíte některé okamžiky ze svého života, kdy jste se těšili na volný den, ráno jste nemohli dospat a vnímali jste, že prožijete něco krásného, ale vzápětí se vám v koupelně ucpal odpad, špatně jste nohou došlápli na schodech a způsobili si úraz, anebo vám zavolali z práce, že je vaše přítomnost na pracovišti potřebná, protože tam někdo něco pokazil a vy jste jediný, kdo může situaci efektivně napravit.

kuchyňská linka

Takovéto momenty se v životě stávají a s odstupem času na ně vzpomínáme spíše s humorem, ale některým z nich se dá dobře předejít, což je mnohem lepší volba, než si pak něco vyčítat.

Nepokazte si den montáží nábytku

Nově zakoupená postel, stůl či šatní skříň – daleko za námi je doba, kdy lidé zašli za truhlářem, ten si vyměřil rozměry vámi poptávané skříně nebo psacího stolu, a jakmile byl výrobek hotov, dovezli vám jej v celistvém stavu jako jeden kus. Stačilo jen uvolnit prostor v místnosti a stůl se skříní tam postavit. Zabralo vám to pouhou čtvrthodinku a pak už jste se mohli těšit z mistrovského díla, vzešlého z truhlářské dílny.

kočka na pohovce

Dnes se nábytek zhotovuje převážně v podobě stavebnic, aby jej bylo možno dobře skladovat v menších prostorách, ovšem na to doplácí právě zákazníci, kteří jsou po zakoupení nábytku postaveni do role domácího kutila. Jenže každý nemá kutilské vlohy, každý není vybaven potřebným nářadím a neví si ani rady s něčím takovým. Menší kusy nábytku, jako jsou komody či noční stolky, se dají zvládnout, ale co taková manželská postel nebo vysoké skříně po celé délce stěny?

Řešení však existuje, a pokud jste zrovna vy v takové situaci, nevěšte hlavu. Většina stěhovacích firem má v popisu práce demontáže a montáže nábytku, a to včetně těch obtížných sestav, jako jsou vestavby na míru a kuchyňské linky. Stěhovací firmy uzavírají pojištění pro případ poškození, zničení nebo ztráty cizího majetku, takže máte jakousi „pojistku v zádech“, kdyby se něco nemilého přihodilo. A podmínkou k této práci není přímo stěhování z místa na místo, montáže nábytku v Praze Odnes to lze poptávat i tehdy, jde-li pouze o sestavení nábytku, zakoupeného v obchodě.