Možností je hodně

Lednice je jedním z neoblíbenějších míst v domácnosti. Také aby ne, když v ní máme uloženo jídlo. A jídlo máme rádi všichni. Když si ale jdeme pro svou oblíbenou pochoutku a otevřeme dveře lednice, někdy se na nás vyvalí otravný a ne moc příjemný zápach. A chuť na dobré jídlo je v tu ránu pryč. A přitom existuje mnoho způsobů, jak s tímto problémem bojovat.
plná lednice
Začněte tím, že z lednice vyndáte všechny potraviny a pečlivě zkontrolujete data spotřeby na obalech. Také překontrolujte ovoce a zeleninu, zda například nezačíná hnít. Poté vytáhněte všechny poličky a přihrádky a pečlivě je poumývejte, nejprve v octové vodě a pak ještě jarovou vodou a pořádně opláchněte čistou vodou. Vytřete také vnitřek lednice a utřete do sucha. Pak vše můžete zase naskládat zpátky dovnitř na své místo. Umytá a čistá lednice je základ. Jenže to někdy nestačí a přesto lednička stále nevoní. Pak vyzkoušejte některý z následujících tipů:
obrázek z kávy
·         Káva: vložte do lednice trošku mleté kávy na malém talířku nebo v malé mističce.
·         Jedlá soda: dejte do lednice asi hrstku jedlé sody, také v malé nádobce.
·         Jablko: rozkrojte jablko a jednu půlku dejte do ledničky.
·         Ocet: i když je ocet sám nepříjemně aromatický, na zápach z lednice je velmi účinný. Nalejte ho trochu do malé skleničky nebo misky a vložte dozadu do lednice.
bílá rýže
·         Rýže: zápach z lednice umí pohltit také rýže. Můžete použít celý sáček nebo trošku odsypejte na malý talířek.
·         Citrusová kůra: kůra z pomeranče nebo citrónu také bojuje proti pachům. Kousek umístěte do lednice. Navíc samotná kůra krásně voní, takže lednici nejen zbaví nepříjemných pachů, ale také ji provoní.
Kromě těchto babských, ale osvědčených rad existuje také celá řada pohlcovačů pachů, které můžete zakoupit v obchodě. Je jen na vás co si vyberete. Musíte si odzkoušet sami, co bude u vás fungovat a zápachu vás účinně zbaví.