Pár vychytávek na cestování

1)     Šampon, mýdlo, deodorant či holící pěna v kostce 
V dnešní době se dá vše potřebné koupit v tuhém stavu. Pokud tedy máte problém vejít se do malého sáčku, který je povolen na  tekutiny v příručním zavazadle, tak tohle může být výrazná změna. Celkově však můžete ušetřit místo, pokud půjdete ještě o kousek dále a seženete si kombinaci těchto věcí v jediné kostce, tak můžete mít vše co potřebujete.
baťůžkářka u jezera

2)     Packing cubes aneb kostky na balení

Zde je existuje mnoho variant. Otevíratelné ze dvou stran či pouze z jedné. Velké množství velikostí a stylů. K čemu jsou dobré? Pomáhají udržovat vaše cestovní zavazadlo organizované a vše co máte lehce dostupné. Místo abyste museli hledat určitou věc mezi vším co máte, tak jen vyndáte příslušnou kostku a máte vyhráno.

3)     Menstruační kalíšek

Toto je velice inovativní výrobek pro ženy. Šetří místo, protože namísto vložek či tamponů sebou nosíte pouze malý kalíšek. Pro ženy je výhodný ve všech ohledech spojených s cestování. S tímto kalíškem můžete dělat naprosto cokoliv a pokud ho správně aplikujete, tak ani nevíte o tom že ho máte.  Existuje mnoho informací na toto téma a určitě se vyplatí pro ženy, které nechtějí být omezované svojí periodou.

4)     Šátek či sarong

Šátek či sarong má hned několik využití a pro cestování je skoro nezbytný. Můžete ho využít jako módní doplněk nebo jako část vašeho outfitu, například uvázat jako sukni či šaty. Další využití bude mít jako deka na přikrytí, na pláž, pokud chcete něco pod sebe při sezení venku a mnoho dalšího. Věřte, že využití se opravdu najde mnoho.
sbalený kufr

5)     Pláštěnka, bunda, batoh na menší výlety

Věřím, že většinu těchto věcí máte, ale víte že se všechny dají sehnat takové s možností sbalit je do malého balení? Ano dají a zabírají pak minimum místa. Pláštěnka tohoto typu se dá dnes sehnat velice lehce. Co se týče batohů tak také, ale zde už je potřeba trochu více uvažovat jakou variantu potřebujeme, aby pro nás byla efektivní. Na trhu se nahází i zimní bundy s touto výhodou, ale zde už budeme muset investovat mnohem větší částku peněz.

Na závěr ta nejdůležitější rada. Vždy balte své oblečení do ruliček, protože to šetří hodně místa a oblečení se tolik nezmuchlá.

 

1)