Pěkná zahrada

Už se konečně blíží jaro, a to také znamená, že by si každý zahrádkář měl poupravit svůj trávník anebo své záhonky. A já patřím samozřejmě k těm lidem, kteří jsou velice akční, jakmile vylezou první sluneční paprsky. Pokaždé, když už svítí slunce a je opravdu pěkné počasí a je alespoň deset a více stupňů, tak se pouštím do úprav zahrady. Samozřejmě, když ale už nebude mrznout. Protože jinak to nemá cenu. A opravdu mě baví, když třeba můžu plít záhonky anebo sekat trávu. A já si taky říkám, že bych opravdu chtěla, abych měla lepší trávník, protože jsem si před lety zasadila nějakou opravdu špatnou trávu, která vypadá velice nevzhledně.

Mám ráda upravenou trávu.

Mně se to nelíbí. Protože ta tráva je bohužel nějaká tmavě zelená, a navíc je taková široká a já si myslím, že je to spíše sportovní travní směs místo nějaké pěkné parkové, kterou jsem původně chtěla. Proto jsem si řekla, že bych si možná zavolala nějaké profesionály, kteří by se mi postarali o zahradu. Také jsem si řekla, že by bylo skvělé mulčování trávy. Tohle mi poradila moje kamarádka a já jsem si řekla, že bych to mohla zkusit.

O zahradu pečuji.

Proto jsem se podívala na webovou stránku seceni-mulcovani.cz, kde je více informací o tom, proč a jak mulčovat trávu. A je to způsob sečení trávy, kdy se posečená tráva opravdu vůbec nesbírá, ale je rozdrcena opravdu na malinké kousíčky trávy. Čím se vytvoří samozřejmě ten mulč a ten potom slouží jako takové přírodní hnojivo bez chemie. Pokud i vy byste o tohle měli zájem, tak se nemusíte bát, protože tento přírodní mulč je opravdu perfektní a nemusíte se bát, že byste tím škodili životnímu prostředí nebo sobě. A mulčování trávy Seceni-mulcovani.cz je taky velmi přínosné pro vaši pěknou zahradu a trávník. Mulčování trávy bych vám také doporučila, protože to vašem trávníku a celé zahradě jenom prospěje. Já osobně s tím mám zkušenost.