Pořízením solární sprchy na zahradu rozhodně neprohloupíte

Solární sprcha není žádný přepych, který by dělal z běžného uživatele extra velkého boháče, který si ji může dovolit. Je dostupná skutečně pro každého, pouze se bude cenově lišit podle možností zásobníku na vodu a jejího složení. Voda se ohřívá slunečním zářením v akumulačním zásobníku, kterému se říká tělo sprchy.

letní svátky

Prakticky je pouze nutné najít pro ni správné umístění a možnost připojení na vodovodní řád. V letních dnech je to skvělá pomocnice prakticky kamkoliv, kde jen to je možné. Může být vhodným doplňkem k bazénu, výhodným a pohodlným zdrojem teplé užitkové vody u rekreačních objektů, zahrádkářské kolonii, u menších sportovních areálů, ale i v zahradách rodinných domů. Pokud nemáme vhodné místo na ukotvení nebo třeba jen zahrádku v pronájmu, tak bude lepší volit přenositelnou solární sprchu, která se dá snadno připojit a odpojit a přenést na jiné místo.

mraky na nebi

Jednou zkusíte a nikdy nebude chtít měnit

Jen si představte, horký letní den, sluníčko posílá na vaši zahradu sluneční paprsky, které rozpalují vaše tělo. I ve stínu je příliš velké teplo. Bylo by příjemné se vykoupat v bazénu, ovšem pozemek je příliš malý a není kam ho umístit. Jak příjemné potom bude se svlažit vlažnou vodou. Nebo naopak máte bazén, ale také víte, jak důležité je ho udržovat v čistotě. Potom taková sprcha je velký pomocník, protože, než vejdete do bazénu, tak se pěkně osprchujete a nezanesete do vody žádnou nežádoucí nečistotu.

sprcha k bazénu

Instalace není složitá

Důležité je najít vhodný prostor. Je třeba zvážit umístění solární sprchy na zahradu, kde nejvíce svítí sluníčko, aby její efekt byl využitý naplno. Voda se totiž ohřeje pouze prostřednictvím energie slunečního záření. Sprchy jsou vyráběny z kvalitního materiálu s pevným podstavcem a dají se spolehlivě připevnit na zpevněný povrch. Také je třeba zvážit místo, jestli bude vhodné pro umývání a nebude způsobovat problémy. Po ukotvení se pak připojí na vodovodní řád za pomoci ventilu.
Výběr solárních sprch je skutečně velký, jak objemově, tak i na výšku, případně v doplňcích. Tu správnou si zajisté vybere každý.