Problémy s erekcí jsou bohužel čím dál častější

Dej si skleničku na posilněnou, uvolní se zábrany, a postaví se ti – tak něco podobného můžete číst v mnoha různých fórech na Internetu. Namísto penisu se leda tak vztyčí varovný prst. Alkohol je totiž spíše brzdou ztopoření, protože ovlivňuje centrální nervový systém, jakožto paralyzátor. Jaké jsou další příčiny tohoto, bohužel velmi rozšířeného, mužského selhání?
šeptání tajemnství


Z květinky na květinku


Někteří muži, dokonce širokého věkového rozpětí, cítí, že jejich životní rolí je opylit co nejvíce květů. Máme tím na mysli pochopitelně poznat co nejvíce vagín. Zní to trochu drsně, ale jsou to zpravidla povrchní floutci, kteří s erekcí rozhodně nemají problém. Zkrátka, ztopoří, zasunou, vystříkají se, a tak pořád dokola. Žijí takto spokojeně řadu let, dokud se neobjeví na scéně žena, do které se skutečně zamilují. Jednou to přijít muselo a pak se najednou stává, že jim na tomto vztahu natolik záleží, až strach ze selhání způsobí problém. Problém s erekcí.
polibek pod stromem


Frustrace


Různé typy frustrací vedou k problémům se ztopořením, a to poměrně vážným. Patří sem přepracování – klasický workoholismus, kdy přehršel pracovních úkolů, termínů, schůzek, telefonátů způsobí jediné – ochablý penis, a je po všem.

Srovnávat se s předchozími partnery své vyvolené, to je to nejhorší, co můžete udělat. A pokud vám něco v tom smyslu dává najevo i ona, zvláště s určitou ironií, taktně se rozlučte a prchejte od takové ženy mílovými kroky.

Osobní problémy se sebevědomím různého druhu – nesmyslný názor, že můj penis je příliš malý, nebo že nemám ideální postavu jako Schwarzenegger, že neumím tohle a tamto, že nevypadám jako Tom Cruise, to vše mužům běhá v mysli a na něco podobného pomáhá jediné: Svěřujte se partnerce se vším. Milenecké páry, kde panuje důvěra, najednou zjistí, že si důvěřují i v posteli. A rázem je problém s měkkým penisem ten tam a zážitek z ložnice konečně dostává jiný rozměr.
muž pod sprchou


Stáří


Mezi lidmi panuje poměrně zakořeněný nesmysl, že problémy se ztopořením mají muži výhradně ve vyšším věku, zhruba nad 40 let. V dnešní době je tomu paradoxně spíše naopak, erektilní dysfunkcí trpí více mladších mužů ve věkovém rozpětí od 18 do 30 let, než těch starších. Je to způsobeno mnoha faktory. Svou roli hraje psychika, stres, hektický způsob života, nevhodná životospráva, alkohol, drogy, nevyrovnaný vztah, problémy v zaměstnání a v rodině atd. Bohužel počet takových mužů stále roste, což je jistým varovným mementem současné civilizace. Spolu s nedostatečnou erekcí totiž roste i počet neplodných mužů.