Protisluneční autofólie

Sluníčko máme bezesporu rádi všichni. Jaká je to radost, když zjara cítíme díky jeho paprskům zase oteplený vzduch a vítáme probouzející se přírodu; anebo tropické dny v létě, kdy můžeme slunci vystavit celé tělo. Jsou však také okamžiky, kdy sluneční svit není až tak příjemný. Stává se to jak v bytě, tak v autě. V letních měsících, kdy stojí slunce „v nadhlavníku“ je to poměrně snesitelné; ovšem na jaře a na podzim, kdy je slunce „nízko“, svítí nám při jízdě autem přímo do očí. Anebo praží rovnou do pokoje, kde je buď nesnesitelné horko, anebo je to nepříjemné našemu zraku. Ale to by nebyl člověk člověkem, aby si s takovou situací neporadil. A v tomto případě přišla na svět protisluneční fólie na okna.

Ochrana skel fólií

My se tentokrát zaměříme na prémiové auto fólie pro tónování autoskel značky Nanofilms. Jsou schváleny Ministerstvem dopravy ČR pro použití na skla automobilů – Osvědčení o schválení technické způsobilosti typu konstrukční části vozidla nebo výbavy atest č. 3770 a patří k tomu nejlepšímu současnému sortimentu na světovém trhu. Záruka na tyto fólie se poskytuje na 8 let, avšak většinou i po uplynutí této lhůty si materiál udržuje vzhled i stálé fyzikální vlastnosti.

A jaké vlastnosti se u autofólií posuzují? Je to pevnost v tahu, odolnost proti poškrábání, pevnost pro odlepení, teplota tání, propustnost a odrazivost viditelného světla, optická hustota, celkový podíl odražené sluneční energie, aj.

Kromě odrážení slunečních paprsků a zábraně přehřívání interiéru vozidla zvyšuje autofólie na skla bezpečnost posádky automobilu. Ptáte se jak? Fólie zvyšuje pevnost skel před jejich rozbitím. Dojde-li k nehodě a sklo se poškodí, fólie dokáže zamezit tvorbě střepů, čímž chrání cestující před zraněním.

Vyhněte se oslnění

V naší nabídce jsou tři typy autofólií:

PRO NANO – jsou vyrobeny z polyesteru, který obsahuje nanokeramické částice. Ty dodávají fólii vysokou teplotní odrazivost, pohlcují UV i infračervené záření, a přitom zachovávají průhlednost. Částice přispívají i k prodloužení životnosti fólie.

CARBON NANO – při výrobě je využita inovativní technologie, při níž se spojují účinky anorganických barviv a keramik, jako je směs oxidu cesného a wolframového. Vysoké průzračnosti je dosaženo použitím nejlepších PET fólií, např. Toray.

CERAMIC NANO PLUS – vysoce kvalitní fólie pro automobily, stavebnictví a bezpečnostní ochranu oken. Výtečná trvanlivost a odolnost proti oxidaci i hydrolýze spolu s přirozeným vzhledem umožňuje využití jak v interiéru, tak v exteriéru, a to pro čistě kovové i smíšené konstrukce.

Jakou má protisluneční fólie na okna cenu se dovíte, budete-li nás kontaktovat.