Telefonické nabídky

Už se vám určitě stalo, že zazvonil telefon a na druhé straně se ozval hlas nabízející výhodný produkt, který určitě nemáte a bez kterého snad ani nemůžete žít. Může se jednat o nabídku výhodných energií, kreditek, půjček, pojištění. Společnosti se snaží všemožnými způsoby nabídnout své produkty, někdy i dost nevybíravým a nepříjemným způsobem.

mobil a ruce

Volající se může sice představit názvem vám známého peněžního ústavu, může uvést i jméno, ale je dost pravděpodobné, že se jedná o instituci, která je ve skutečnosti jen agenturou provozující tyto praktiky. Nejprve vám sdělí, že to co máte již léta uzavřené, najednou končí a že je nutné uzavřít něco nového, samozřejmě výhodnějšího. Nastíní samé plusy, případně i odměnu za uzavření, ale o případných nevýhodách už se raději nezmíní. Jak ale poznat, kde je pravda?
ruka s mobilem

Za prvé, pokud něco sami budete chtít, určitě najdete vám vyhovující možnost. Pokud je něco opravdu výhodné, tak není třeba to někomu nutit, navíc o takových věcech určitě uslyšíte ve svém okolí. Pokud se vám někdo objeví za dveřmi s produktem za výhodnou cenu a řečmi o tom, jak ho určitě potřebujete, uvědomte si, že cena bude navýšena o náklady spojené s cestou apod., než se k něčemu takovému definitivně rozhodnete, určitě se poohlédněte po stejném nebo podobném produktu na internetu, kde navíc máte možnost srovnání a recenzí těch, kteří daný produkt již zakoupili.

Na které triky nenaletět

Hlavně se nenechte přesvědčit o tom, že něco nutně za každou cenu musíte mít. Věci do domácnosti jste si během let postupně pořídili, a pokud vám vyhovují, určitě nestojí za to, zaobírat se rádoby výhodnou nabídkou produktu za skvělou cenu. Podobně je tomu i s výhodnými tarify na telefony či internet. Pokud něco změnit chcete, obraťte se přímo na svého operátora nebo poskytovatele.

Při uvádění svých osobních údajů buďte opatrní, zvlášť při telefonických hovorech. Jestli nemáte chuť poslouchat telefonáty tohoto typu, pak stačí jen slušně odmítnout. Ke sdělování osobních údajů vás nikdo nutit nemůže.