Turistika – pro každého, bez rozdílu věku

Hledáte nenáročnou pohybovou aktivitu, které se budete moci věnovat ve volném čase? Jednu bychom pro vás měli, je jí turistika. Chůze patří mezi nejstarší a zároveň tělu nejvíce přirozený pohyb, byla by tedy škoda mu něco takového odpírat. S moderním způsobem života se stále více lidí potýká s nedostatkem pohybu, výsledkem je příbytek tělesné váhy či problémy pohybového aparátu. Zkrátka pohyb je pro naše tělo stejně důležitý, jako třeba dýchání nebo spánek. Bez něj naše svaly ochabují a pracovní vypětí si vybírá svou daň. Pohyb není dobrý jen pro naše tělo, ale i naší mysl. Určitě jste již slyšeli, že díky pohybu jsou do těla vyplavovány endorfiny (hormony štěstí), které do značné míry ovlivňují naší náladu. Ne nadarmo se po náročné fyzické aktivitě cítíte šťastní a nabití energií.

outdorové boty

Turistika je v mnoha ohledech nenáročná aktivita, kterou může provozovat každý napříč věkovým kategoriím. Je pouze zapotřebí, vybrat si adekvátní obtížnost turistické trasy. I v případě vybavení je turistika ke svým provozovatelům vstřícná. Turistické oblečení není jako vystřižené z módních časopisů, bohatě stačí, když bude plnit svou funkci. Hlavně na jaře a v létě, je v tomto ohledu aktivita velmi nenáročná. Jen outdoorových botách se nevyplatí šetřit, přeci jenom jsou některé turistické stezky náročnější a snadno by mohlo dojít k úrazu.

turistika

Hledejte v obchodech speciální obuv se speciálním vzorkem, který zabrání případnému uklouznutí na příkrých cestách. V případě, kdy se chcete turistice oddávat i na podzim či v zimě, je dobré, aby boty byly navíc opatřeny i speciální zateplenou vrstvou. Ta ochrání chodidla v případě nižších teplot.

Pro jedince, kteří chtějí zkusit přeci jenom túru s vyšší dávkou adrenalinu, jsou ideální variantou ferraty. Několik jich najdete i u nás, je k nim ale zapotřebí speciální lezecké vybavení.