Věci, které děti chtějí od svých rodičů – část 3

12. Být méně ve stresu

Děti jsou kupodivu velmi všímavé a vnímavé. Často si všimnou, když jsou jejich rodiče vystresovaní nebo naštvaní, a také jim to bere daň.

Mnoho dětí chce vidět své rodiče šťastné a uvolněné, díky čemuž se také cítí pozitivněji. Bez ohledu na to, co vás trápí, snažte se dělat věci jednoduše.

Pokud máte málo času, nebojte se objednat si večeři. Pokud je doma nepořádek, pozvěte své děti, aby vám pomohly udělat věci rychleji. Nenechte nic trvat déle, než by mělo; pracujte spolu teď, hrajte si spolu poté.

m

13. Termíny hraní

Čas pro dospělé je zábava, ale pro každého může být také přínosné mít rande s ostatními rodiči! Děti se mohou stýkat společně, nebo se mohou stýkat s dospělými a cítit se pohodlně s vašimi přáteli.

14. Vedení

Děti nemají všechny odpovědi; ve skutečnosti je mají dospělí jen zřídka všechny! Děti však budou ve všech situacích hledat vedení u svých rodičů.

Mohou se na vás dívat, když potkají cizího člověka, čelí nové zkušenosti nebo si nejsou jisti, jak vyjádřit své pocity. Pokud jste ve svém vztahu vytvořili určitou úroveň důvěry, vaše dítě se bude cítit dostatečně bezpečně na to, aby bylo vámi nastaveno správným směrem.

15. Schválení

Rodiče si to někdy neuvědomují, ale jejich děti u nich vždy hledají souhlas se všemi možnými věcmi. Víc než cokoli jiného chtějí, aby byli rodiče hrdí!

m

Dávejte pozor na příležitosti, jak je prosadit, i když je to sebemenší úspěch. Může to zvýšit jejich sebevědomí a ochotu zkoušet nové věci.

Důležité věci, které je třeba mít na paměti

Rodičovství je náročné a pokrýt všechny tyto věci každý den není vždy možné. Mějte však na paměti tyto věci, které děti chtějí od svých rodičů, a procvičujte je tak často, jak můžete.

Pomohou vám vybudovat pevný vztah s vašimi dětmi a povzbudí je, aby se z nich stali úspěšní mladí dospělí.