Vybírejte si jen kvalitní žárovky

Bezpečnost na českých silnicích, ač se to z večerních zpráv nemusí tak jevit, je na vcelku vysoké úrovni. Krom jiného tomu vděčíme i vcelku přísným nařízením a předpisům, kterými se musí všichni účastníci silničního provozu řídit. Mezi těmito předpisy se nachází i jeden, dle kterého mají všechny vozidla a motocykly mít po celou dobu jízdy zapnutá světla. Platí to tedy i přes den. Mnoho řidičů však nepoužívá zrovna kvalitní osvětlení.
mraky a ford mustang

Opravdu dobré žárovky jsou totiž poměrně drahé, ale ani tak se na nich nevyplatí šetřit. Levnější typy sice tolik nezatíží váš rozpočet, ale na druhou stranu mohou ohrozit váš život. Nevytvářejí totiž tak ostré světlo, což je hlavně v husté tmě nebo mlze velice nebezpečné. Čínští výrobci sice slibují to samé, co ti ze západu, ale pravda je trochu někde jinde. Čínské autožárovky jsou mnohem méně kvalitní než ty značkové. To se projevuje nejen ve kvalitě samotného světla, ale také v životnosti. Když si to spočítáte, zjistíte, že šunt z Asie vás v konečném důsledku vyjde ještě draží, než kvalita vyrobená u nás nebo našich západních sousedů.

Nevhodné autožárovky si však můžete pořídit i když si zvolíte značkový typ. Standardně se u nás totiž dají pořídit i žárovky s různými druhy zabarvení. Nejsou však určeny pro běžná vozidla, ale pro auta, která jezdí rallye závody. Budete-li si tak chtít koupit barevná světla, raději si nechte zajít chuť. Můžete přijít k mastné pokutě i odebrání několika bodů. I když jsou barevné autožárovky v mnoha evropských státech běžně povolená, u nás jejich instalaci raději neriskujte.
auto ve tmě

S kvalitními autožárovkami se nebudete muset bát jezdit ani v nejtemnějších nocích. Nepatří sice mezi nejlevnější doplňky vozidla, ale rozhodně ani mezi ty nejdražší. Navíc vám nějakou dobu vydrží. Tudíž neriskujte a nechtějte za každou cenu ušetřit .