Výlety okolí Šumperka

Šumperk je bývalé okresní město, nacházející se přímo v podhůří Jesenických hor, které se nad ním tyčí v plné kráse. Tohle místo je krásné samo o sobě a poskytuje spoustu krásných dalších míst pro výlety a výšlapy.
tobogán z vyhlídky
Rozhledna Háj
Rozhledna Háj je dominantou Šumperka a lze ji zahlédnout jak při příjezdu od Bludova, tak od Dolních Studének. V Šumperku je vrchol vidět z většiny míst ve městě a láká tak k vycházce směrem k vrcholu. Kopec, na němž rozhledna stojí je součástí jižního výběžku Hanušovické vrchoviny a nazývá se také Senová. Pokud chcete rozhlednu navštívit, pak tak doporučujeme o víkendu, nebo kontaktovat klub turistů Šumperk, aby byla rozhledna odemčena.
dřevěný tunel
Velké Losiny
Velké Losiny jsou poměrně známé a oblíbené díky lázním, krásnému zámku a unikátní ruční papírně, která je poslední svého druhu v Evropě. Do Velkých Losin se dostanete jednoduše autem ze Šumperka, nebo vlakem ze stejného města. Zámek patří k nejvýznamnějším renesančním památkám na severní Moravě a je zasazen do krásného parku, který jej obklopuje. Navštívit můžete i Losinské lázně s nově otevřenými termálními lázněmi. Další pamětihodnost je již zmíněná ruční papírna, která funguje jako manufaktura a zároveň muzeum ručního papíru. Zde se dozvíte něco málo o historii výroby papíru i o historii manufaktury.
psaní brkem
Lipová
Lipová se nachází již hluboko v Jesenických horách ale i přes to opravdu stojí za návštěvu. Dostanete se do ní bez problémů autem nebo vlakem. Pokud zvolíte cestu vlakem, pak vězte, že se za okny bude míhat nádherná krajina a že předchozí zastávka (Ramzová) je nejvýše položenou zastávkou, ve které staví rychlíky. V Lipové můžete navštívit krásný malý fauna park plný zvířat, které zde žijí v pohodě a bez stresu. Pokud se vám poštěstí, pak si promluvíte s papouškem či se podíváte na koupání tygra. Z Fauna parku se můžete vydat do kopce na lesní bar, který je již vyhlášený i mimo Jesenické hory. Tento bar je samoobslužný a zaplatíte do kasičky při odchodu.