Zábavné cestování pro děti? Jednoznačně vlakem.

Výhody cestování vlakem
Rodiče dětí v dnešní době volí častěji cestování autem, které je pohodlnější a rychlejší, což je však velká škoda. Vyrazit občas s dětmi na výlet vlakem je pro děti velkým přínosem. Užijí si společně strávený čas ve vlaku, potkají po cestě spoustu lidí a mohou si prohlédnout, jak to přesně ve vlaku chodí. Můžete jim vysvětlit, jak se mají vyznat v jízdním řádu a jak najít potřebné nástupiště. Koupit si vlastní jízdenku je pro mnoho dětí také velmi silným zážitkem a uvidíte, že i Vaše dítko z výletu vlakem bude nakonec nadšené. Další výhodou pro nás může být také nižší cena jízdného.
kluk mezi vlaky
Kam vyrazit vlakem na výlet?
Na výlet vlakem můžete vyrazit naprosto kamkoliv, už jenom cesta bude pro dítě nezapomenutelným zážitkem. Naplánujte si výlet běžnou linkou na nedaleký hrad, do Zoo nebo na koupaliště. Pokud se chcete podívat trochu dál, můžete zkusit jízdu pendolinem, které zvládne urazit cestu z Prahy na severní Moravu za cca 3,5 hodiny.
červený vlak
Pokud se chcete podívat do zahraničí např. na Vánoční trhy do Drážďan, ani to není žádný problém. Můžete vyrazit německým motorovým pendolinem ze stanice Liberec a užít si příjemnou jízdu v moderním interiéru. Pokud chcete dětem ukázat, jak se cestovalo v minulosti, můžete se vydat na výlet parním vlakem. Stačí jen vybrat směr cesty a vyrazit, zkuste to i Vy.
chlapec u vlaku
Jak zabavit děti během cesty
Možná si říkáte, jak své ratolesti udržíte celou cestu na sedadlech vlaku. Většina dětí je z cesty vlakem nadšená, můžete např. spolu pozorovat města a měnící se krajinu za oknem. V každém projíždějícím místě určitě najdete něco zajímavého, tak proč si to pořádně neprohlédnout. Děti můžete zabavit i různými hrami – karty jsou v tomto případě ideální. Do kabelky také můžete vložit knížku s hádankami nebo si zahrát starou osvědčenou hru slovní fotbal. Tablety a počítače nechte protentokrát doma, hravě se obejdete i bez nich.