Zahrádkaření získává na popularitě

Zahrádkaření získává na popularitě

Dnešní uspěchaná doba ve které na nás doléhá stres vybízí ke koníčkům u kterých můžeme relaxovat a načerpat energii. Jednou z možností je zahrádkaření, které se stává čím dál populárnější.

Ve městech vídáme osázené balkony, terasy i upravené a květinami osazené okenní parapety. Zahrádkaření je přínosné jak pro naše zdraví tak pro životní prostředí. Pomáhá nám při odbourání stresu, důležitý je i pobyt na čerstvém vzduchu.

květy rostlin

Toužíme po návratu k přírodě a zdravějším životnímu stylu. Můžeme si vypěstovat bio produkty v podobě čerstvé zeleniny, ovoce nebo voňavých bylinek. Namazaný chleba s čerstvou pažitkou určitě není k zahození.

Zahrádkaření je tvořivým stále nekončícím procesem.

zahradní nůžky

Zahradničit můžeme i podle Lunárního kalendáře, který využívali už naši předkové. Podle polohy měsíce se dozvěděli kdy zasít nebo sklidit či kdy připravit přírodní hnojivo. Zahradničit můžeme i podle měsíčních znamení. Mnoho zkušených zahradníků a pěstitelů si dokonce vede svůj lunární kalendář. Zaznamenávají si, v jaké fázi měsíce se rostlinám nejlépe daří.

Ne každý má možnost mít vlastní zahrádku. Zahradničit můžeme na balkoně, terase nebo na okenním parapetu. Zahradní centra nám dnes nabízí nepřeberné množství rostlin, které můžeme pěstovat na malých prostorech.

O zahradničení nemusí být připraveni ani ty, kteří nedisponují ani balkonem nebo terasou.

zeleninová zahrada

V takovém případě se nám nabízí možnost využít komunální zahradu. Komunální zahrady využívá více lidí najednou, můžou tedy sloužit i pro společná setkání přátel. Každý zájemce má možnost pronajmout si za poplatek záhon nebo nádobu naplněnou zeminou. Pěstovat rostliny, ale můžete i v řadě jiných nádob třeba v pytlích, starých proutěných koších. Stará rezavé vana osázená zajímavými rostlinami vám také udělá radost. Zkrátka fantazii se meze nekladou.

Publikováno v Nezařazené