(Ne)bankovní hypotéka

Bankovní vs nebankovní hypotéka

Bankovní hypotéka je hypotéka poskytovaná bankou. Oproti tomu nebankovní hypotéka je tzv. americká hypotéka. Jde o typ hypotéky, který je nabízen běžně.

Jak funguje nebankovní hypotéka?

U tohoto typu hypotéky jde o to, že nebankovní společnost poskytuje půjčku oproti zástavě nemovitostí zákazníka. Splatnost nebankovní hypotéky se může pohybovat od 1 do 30 let, přičemž vždy záleží na tom, jak dlouho se zákazník rozhodne nebankovní hypotéku splácet. Mnohdy dávají věřitelé u nebankovních hypoték možnost předčasné doplacení dlužné částky bez jakýchkoli sankcí a běžně se poskytuje nebankovní hypotéka do výše 70 % hodnoty nemovitosti. Vyplacení finančních prostředků je vcelku rychlé – dochází k němu do několika dní od podepsání Hypoteční smlouvy.

Nebankovní hypotéka

Potřebujete mít finanční prostředky co nejdříve?

V případě, že potřebujete takřka hned mít finanční prostředky, je nejvhodnějším způsobem nebankovní hypotéka. U bankovních hypoték trvá několik týdnů, než ji schválí, v nebankovním sektoru k tomu dochází podstatně rychleji.

Na co všechno je možné využít nebankovní hypotéku?

Pro tuto hypotéku je podstatné, že umožňuje využití finančních prostředků takřka na všechno (počínaje rekonstrukcí nemovitosti, přes konsolidaci půjček, refinancování jiné hypotéky, peníze na dovolenou, využití na zaplacení vlastní exekuce apod.). Meze tu nejsou nijak ohraničeny, takže záleží jen na zákazníkovi, jakým způsobem bude nebankovní hypotéku využívat.

Nebankovní hypotéka

V případě, že Vás tento typ hypotéky i přesto zajímá, doporučuji se obrátit na odborníky na slovo vzaté, kteří poradí se všemi možnými úskalími i se všemi detaily této nebankovní hypotéky. Pokud u nebankovní hypotéky nechcete platit žádné poplatky předem, obraťte se na firmu Nebankovní hypotéky, která nic předem nevyžaduje zaplatit a můžete tedy v klidu rozvažovat, na co nebankovní hypotéku využijete.