Zářivkou nic nepokazíte

Neberte to tak, že dnešní zářivky jsou srovnatelné s těmi, které znáte z dětství. Byli rozhodně fajn, protože během svícení patřily k těm úspornějším zdrojům světla. Jen se nesměly rozsvěcet a zhasínat často. Tím se odběr elektrické energie značně zvyšoval. A když si vzpomenete na to jejich časté blikání a problikávání. Nebo občasné vrčení. A to při každém startu, ale i během provozu, potom nebyly příliš oblíbené.

dlouhá zářivka

Například současná zářivková trubice 36w patří k vyhledávaným zdrojům světla, protože má své výjimečné klady.

  1. Určitě obrovským kladem je spotřeba. Ne nadarmo se takovým zářivkovým trubicím 36w říká úsporné!
  2. Jsou lehoučké a díky vhodné patici také dobře připravené k instalaci.
  3. A světlo? Tak to záleží na Vašem výběru. Protože barvu světla ovlivňuje počet kelvinů a svítivost zase počet lumenů. Ale to si zřejmě pamatujete z dob školních lavic. Záleží na tom, kam byste si zářivkovou trubici 36w chtěli umístit.
  4. A že si ji můžete ovládat na dálku ovladačem? To je stará vesta!

Tak tedy: Kam s ní?
Jestli byste do té garáže chtěli vcházet za světla i v pozdních večerních hodinách, určitě byste ji tam uplatnili právě na dálkové ovládání. Pokud byste chtěli mít rozptýlené světlo směrem ke vchodové brance, i tam se hodí. Posvítili byste si na případné hosty. A to i nezvané. Nakonec i pro Vás by se takové osvětlení hodilo, abyste se nepřerazili na chodníčku, když nejste právě ve formě. Však víte!

energetická třída

Víte, takové úsporné zářivkové trubice 36w se hodí kamkoliv. Jen musíte počítat s tím, že světlo bude vydatné. V malých prostorách až oslnivé. Rozhodně ale ušetříte spoustu peněz při provozu na několika místech najednou. A když si uvědomíte, že třeba dokáže taková zářivka svítit celých 1 000 hodin, potom i životnost není žádný zápor. Spíše naopak! A takové číslo tvrdí výrobce. Kolikrát se stane, že životnost leckterá zářivka překračuje.
Takže teď je to už jen na Vašem rozhodnutí.