Zářivkou nic nepokazíte

.

Neberte to tak, že dnešní zářivky jsou srovnatelné s těmi, které znáte z dětství. Byli rozhodně fajn, protože během svícení patřily k těm úspornějším zdrojům světla. Jen se nesměly rozsvěcet a zhasínat často. Tím se odběr elektrické energie značně zvyšoval. A když si vzpomenete na to jejich časté blikání a problikávání. Nebo občasné vrčení. A to při každém startu, ale i během provozu, potom nebyly příliš oblíbené.

dlouhá zářivka

Například současná zářivková trubice 36w patří k vyhledávaným zdrojům světla, protože má své výjimečné klady.  

  1. Určitě obrovským kladem je spotřeba. Ne nadarmo se takovým zářivkovým trubicím 36w říká úsporné!
  2. Jsou lehoučké a díky vhodné patici také dobře připravené k instalaci.
  3. A světlo? Tak to záleží na Vašem výběru. Protože barvu světla ovlivňuje počet kelvinů a svítivost zase počet lumenů. Ale to si zřejmě pamatujete z dob školních lavic. Záleží na tom, kam byste si zářivkovou trubici 36w chtěli umístit.
  4. A že si ji můžete ovládat na dálku ovladačem? To je stará vesta!

Tak tedy: Kam s ní?
Jestli byste do té garáže chtěli vcházet za světla i v pozdních večerních hodinách, určitě byste ji tam uplatnili právě na dálkové ovládání. Pokud byste chtěli mít rozptýlené světlo směrem ke vchodové brance, i tam se hodí. Posvítili byste si na případné hosty. A to i nezvané. Nakonec i pro Vás by se takové osvětlení hodilo, abyste se nepřerazili na chodníčku, když nejste právě ve formě. Však víte!

.

energetická třída

Víte, takové úsporné zářivkové trubice 36w se hodí kamkoliv. Jen musíte počítat s tím, že světlo bude vydatné. V malých prostorách až oslnivé. Rozhodně ale ušetříte spoustu peněz při provozu na několika místech najednou. A když si uvědomíte, že třeba dokáže taková zářivka svítit celých 1 000 hodin, potom i životnost není žádný zápor. Spíše naopak! A takové číslo tvrdí výrobce. Kolikrát se stane, že životnost leckterá zářivka překračuje.
Takže teď je to už jen na Vašem rozhodnutí.

Zářivkou nic nepokazíte
3.7 (73.33%)9
.